Garnitur szyty na miarę – czy musi być drogi? W jaki sposób znaleźć doskonałego krawcową?

Na ważnych dla nas imprez zawsze chcemy wyglądać zjawiskowo. Ale wielu z nas zależy również na tym, aby nie było zbyt drogo, ponieważ najprawdopodobniej jest to komplet tylko na jedną noc. To często powtarzany błąd. Nie zapominajmy bowiem, iż w przypadku prawidłowo dobranego garnituru, będzie to ubiór na długie lata i za chwilę przekonamy się dlaczego. Niezależnie bowiem od kosztów są w życiu momenty, w których warto zainwestować w ubranie uszyte na miarę, idealnie dopasowane do naszych potrzeb i gabarytów.

Czy garnitur szyty na miarę musi dużo kosztować?

To zdanie stanowi najczęściej powtarzany mit, zwłaszcza w środowisku męskim, a mianowicie – garnitur kupiony w sklepie jest drogi, nie mówiąc już o takim szytym na miarę. Dużo zależy od tego, jakiego krawca wybierzemy, oraz jakiego materiału użyjemy podczas komponowania naszego stroju, tyle będziemy zobligowani za niego zapłacić. Ceny na rynku są zróżnicowane, jednak zazwyczaj wahają się od 1500 do 4000 tysięcy złotych. W tym przypadku odpowiedzi na pytanie, czy jest to większy czy mniejszy koszt, każdy z nas musi udzielić sam, gdyż jest to kwestia bardzo indywidualna. Jednak, nie zapominajmy o tym, aby w komplecie do tego pytania, zadać sobie jeszcze jedno – jak chciałabym/chciałbym się prezentować w swoim nowym garniturze?

Dlaczego warto przeznaczyć pieniądze na garnitur szyty na miarę?

Najbardziej wartościową zaletą garnituru szytego na miarę jest to, jak w nim wyglądamy. W każdym przypadku, zwłaszcza w kwestii odzieżowej, zdecydowanie lepiej prezentują się rzeczy, które są dopasowane idealnie do właściciela. Możemy poczuć się wówczas bardziej wyraziści, a nasze atuty są podkreślone. Należy także zwrócić uwagę na to, że naturalnie garnitur nie jest przez nas noszony codziennie, ale w tym tkwi jego siła. Pamiętajmy bowiem, iż jest to ubiór, który ma nam służyć właśnie w wyjątkowych sytuacjach, w których zazwyczaj pragniemy prezentować się świetnie i czuć się pewnie, a przede wszystkim komfortowo.

Jaka jest największa różnica między garniturem od krawca, a takim ze sklepu?

Największą różnice poczujemy w wygodzie noszenia. Musimy być przygotowani na to, iż w sklepie nie będzie idealnych rozmiarów pod nas – co jest logiczne. Szwalnie, które posiadają kontrakty ze sklepami, szyją ubrania rozmiarowo, według ogólnie znanych wymiarów. M L czy S, to najpopularniejsze aktualnie rozmiary. Jest możliwość, że będą się różnić między sobą nawet w granicach jednej marki, ale nie zmienia to faktu, iż wciąż nie będą pasować do nas idealnie w każdym fragmencie naszego ciała. Jeden może posiadać zbyt duże biodra do rozmiaru M, a kolejny zbyt szeroką klatkę piersiową, żeby móc kupić S-kę. Kiedy wybieramy się na przymiarki do krawca wszystkie te problemy, a zwłaszcza nasze niedoskonałości nie mają znaczenia. Każda część naszego ciała zmierzona jest osobno i bazując na tych wymiarach szyta jest nasza druga skóra na imprezy okolicznościowe i eleganckie wyjścia.

W jaki sposób szukać idealnego krawca?

Gdy podjęliśmy decyzje o tym, że chcemy mieć strój szyty na miarę pora na to, żeby znaleźć odpowiedniego krawca. Dużo oczywiście zależy od tego, gdzie żyjemy. Dobrze będzie w takowej sytuacji zapytać o rekomendacje przyjaciół lub znajomych. Mamy możliwość też wykorzystać internet w procesie poszukiwania perfekcyjnej dla nas propozycji. W myśl powiedzenia, wszystkie chwyty dozwolone, nie zapominajmy, że najważniejszy jest indywidualny komfort i znalezienie dobrego krawca.

Źródło: Firma szyjąca garnitury na miarę online