Jaka jest w rzeczywistości kolaboracja z architektem wnętrz? Czego możesz się spodziewać?

Na runku wtórnym i pierwotnym jest mnóstwo domów przeznaczonych do sprzedaży. Inwestorzy prześcigają się nawzajem, pozyskując co chwile teren pod budowę co raz bardziej nowoczesnego bloku. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – podnosi się popyt, wzrasta podaż. Na światową skalę potrzebujemy aktualnie fachowcy od kredytów hipotecznych, którzy pomogą nam w pozyskaniu środków na wymarzone mieszkanie. Jednak co dalej? Posiadamy już kredyt, mamy wybrane mieszkanie w takim razie najwyższa pora na … Architekta wnętrz!

Jak to wygląda w rzeczywistości? Czas, koszty … Czy to w zupełności jest opłacalne?

Kiedyś usługi, które były oferowali architekci wnętrz były skierowane tylko dla wybranych. wysokiej klasy dobro, na które mogli sobie pozwolić tylko nielicznych bogaczy. Pomimo, iż te czasy dawno przeminęły, zła sława została. Więc porozmawiajmy sobie jedno po drugim, co w gruncie rzeczy jest kluczowe i obalmy niepotrzebnie wyolbrzymione mity.

Podejmując decyzje o wynajęciu profesjonalnego architekta wnętrz w Poznaniu najpierw oszczędzamy: swój czas i (na przekór powszechnej opinii) fundusze. Dlaczego czas? Gdyż nie musimy sprawdzać i mierzyć perfekcyjnie każdego kąta swojego mieszkania, żeby dobrać do niego doskonałe dodatki. Wszystko to będziemy mieć na wyciągnięcie ręki, zamiast borykać się z instalacją czy przewodami. Gdy czas, to również nasze fundusze, ale nie tylko dlatego, że „czas to pieniądz”. Jeśli wybierzesz kiepską kanapę do pokoju dziennego albo złych szafę do sypialni, wypadku marnujesz w pierwszej kolejności swoje pieniądze i czas, który poświęciłeś na ich odnalezienie oraz kupno. Nikt z nas, nie ma ochoty zmarnować kilku tysięcy złotych, tylko przez to, że nieprawidłowych o 2 lub 3 centymetry.

Należy też pamiętać, że mimo najszczerszych chęci i doskonałych wizji, w jaki sposób ma wyglądać nasze wymarzone mieszkanie, nie wszystko możemy przewidzieć. Zwłaszcza kiedy nasze mieszkanie ma mniejszy lub trudniejszy metraż. Wtedy bez interwencji architekta wnętrz, który ma doświadczenie w zakresie urządzania niestandardowych mieszkań się nie uda. Pomoże nam szczegółowo urządzić każdy zakątek, tak, aby wnętrze było dla nas odpowiednie.

Decydując się na taką usługę nie zapominaj, że wiele zależy od Twojej lokalizacji, albowiem najlepszych w swoim fachu architektów wnętrz powinno się szukać w większych Polskich miastach jak np.: Poznań, Warszawa, Wrocław czy Łódź.

Czego powinniśmy się spodziewać?

Kiedy zadecydujesz o kolaboracji z architektem wnętrz, nie będziesz zawiedziony. Po renomowanym fachowcu, możesz nade wszystko spodziewać się wysokich kwalifikacji i pełnego, spożytkowania możliwości Twojego gniazdka przy pomniejszeniu nakładów finansowych na zbędne urządzenia i dodatki. Oczywiście, taka usługa jest osobno odpłatna, ale w zamian dostajesz, przygotowane i komfortowe mieszkanie, które posłuży Ci przez wiele lat, bez permanentnych zmian ustawienia.