Jakich usług możemy się spodziewać po firmie sprzątającej?

Każda firma sprzątająca zazwyczaj ma trochę inną ofertę i może świadczyć inne usługi. Wszystko zależy od tego jak duża jest firma i jakich posiada specjalistów i w jakim mieście się znajduje. Firma sprzątająca w Gdańsku prawdopodobnie będzie mieć troszeczkę inną ofertę niż taka, która znajduje się w niedużym mieście. Nie znaczy to jednak, że nie mają one podobnych cech. Czego więc możemy spodziewać się po firmie sprzątającej?

Tekst we współpracy Cleanness – firma sprzątającą.

Do sprzątania jakich lokali możesz zatrudnić firmę sprzątającą?

Firmę sprzątającą bardzo często zatrudnia się do domów i korporacji. Jednakże coraz częściej możemy zobaczyć firmy, które proponują czyszczenie magazynów, hal produkcyjnych, supermarketów a nawet terenów na dworze. Oczywiście prace jakie wykonuje się w biurze będą się zawsze różniły od takich w magazynie. Firmy, które sprzątają hale produkcyjne przeważnie zajmują się okresowym myciem okien oraz ścian, odkurzaniem rurociągów i utrzymywaniem w czystości sprzętów produkcyjnych. Chodzi tutaj głównie o usuwanie smarów, pozostałości po klejach oraz kurzu. W halach produkcyjnych przeważnie potrzebna jest także impregnacja oraz pielęgnacja ciągów komunikacyjnych i to także wykonują poszczególne firmy sprzątające. W magazynach dla odmiany sprzątanie polegać będzie na odkurzaniu oraz myciu półek.

Jeżeli chodzi o sprzątanie sklepów wielkopowierzchniowych to zazwyczaj jest to związane z bieżącym czyszczeniem podłóg i sprzątaniem w sektorach mięsnych, rybnych i piekarniach. Ważne jest tam to, że porządek musi być zgodny z normami HACCP.

Sprzątanie w biurach i mieszkaniach – na czym polega?

Firmy sprzątające w Gdańsku najczęściej proponują porządkowanie mieszkań oraz biur. Tego typu serwis jest odpowiadający wymaganiom klientów, ale zazwyczaj zawiera odkurzanie, mycie podłóg, wycieranie kurzu oraz zanieczyszczeń z biurek, sprzętów elektronicznych, lampek oraz pozostałych mebli, a także sprzątanie i okażanie w ubikacjach oraz kuchniach. W domach zdarza się, że klienci proszą o zrobienie prania, wieszanie i prasowanie go, a czasami tak samo w lokalach usługowych jak i w domach, firmy sprzątające zabierają się za mycie okien, parapetów, szklanych drzwi albo grzejników. Zdarza się również, że w ramach zobowiązań pracownicy tego typu firm dowożą do biur produkty higieniczne takie jak ręczniki papierowe czy też mydło.

Firmy sprzątające w Gdańsku zdarza się, że wynajmowane są po przeprowadzeniu remontu lub budowy. Wtedy zakres zadań różni się niż ten standardowy. Jest to niesamowicie czasochłonne zajęcie, które przeważnie wymaga użycia specjalnych środków chemicznych, dlatego zdecydowanie lepiej a także szybciej jest powierzyć to profesjonalnej ekipie sprzątającej.

Firmy sprzątające z siedzibą w Gdańsku przeważnie oferują także sprzątanie klatek schodowych.

Co jeszcze może dla Ciebie zrobić firma sprzątająca?

W ostatnim czasie spore firmy sprzątające rozpoczęły oferować sprzątanie terenów zewnętrznych. Zazwyczaj polega ona na koszeniu trawników, zamiataniu chodników, sprzątaniu liści w miesiącach jesiennych lub odśnieżaniu ulic oraz parkingów zimą. Dokładny zakres obowiązków zazwyczaj dogaduje się z klientem, ale często wchodzi w to też wywożenie śmieci oraz przycinanie żywopłotów i drzew.

Niesamowicie często firmy sprzątające proponują mycie elewacji i okien od strony dworu nawet w sytuacji, kiedy okna nie otwierają się więc wymaga to profesjonalnego sprzętu.

Możemy zobaczyć też ofertę prania dywanów oraz odnawiania posadzek. Usługi te nie są w standardowej ofercie więc wymagają specjalnego umówienia się. Posadzki mogą być przez pracowników z firmy sprzątającej akrylowane albo polimeryzowane, co zwiększa ich wytrzymałość i wydłuża żywotność.

Można zauważyć, że firmy sprzątające mają niesamowicie duży wachlarz możliwości i niezależnie od tego jaką usługę chciałbyś zamówić to z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdziesz do tego firmę w Gdańsku. Warto za każdym razem dopytać się z jakich środków chemicznych korzysta firma oraz szczegółowo ustalić zakres obowiązków, tak żeby potem nie pojawiły się nieporozumienia. Przykładem tego może być mycie okien gdyż zwykle nie ma tego w standardowej usłudze.