Nowoczesne schody Gdańsk – trendy 2021

Schody to kluczowe rozwiązanie stosowane w budynkach prywatnych jak i publicznych, dające możliwość komfortowego przemieszczania się pomiędzy poziomami. Istotna jest ich funkcjonalność i stabilność, jednak nie mniej ważny jest kształt i forma. Dziś przedstawimy ci bieżące trendy w wykończeniu schodów na zamówienie, tak żeby nowoczesne schody doskonale wyglądały w twoim pomieszczeniu. Znajdziesz tu istotne informacje o najczęściej spotykanych rodzajach schodów, sposobach wykończenia stopni oraz jak dopasować schody do stylistyki twojego wnętrza.

Minimalistyczne schody

Kiedy w twoich pomieszczeniach panuje minimalizm, a jesteś dopiero na etapie budowy domu, możesz postawić na schody wspornikowe, których struktura jest wyjątkowo uproszczona. Świetnie sprawdzi się w tym wypadku najprostsza barierka – przykładowo taka wykonana ze szkła. Przy wyborze wykończenia stopni posiadasz zupełną dowolność, może to być beton, kamień lub drewno, jednak masz możliwość wybrać także z dużej oferty płytek. Popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie dobranego kolorystycznie do tworzywa wykończenia stopni do okolicznej ściany. Stworzy to idealne tło dla twoich schodów, a schody nie będą dominowały swoim gabarytem. 

Schody na zamówienie Gdańsk – tradycyjnie, w nowoczesnej aranżacji

Powierzchnię pod schodami można zaaranżować na wiele sposobów. Istotne będzie to szczególnie w najmniejszych wnętrzach, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Jeżeli szerokość biegów będzie wystarczająca, pod schodami możemy umieścić wygodną sofę, urządzić pracownię czy domowe biuro. Aby ta przestrzeń dobrze nam służyła, odpowiednio jest wybrać schody z zabudowanym czołem stopnia, by pył i piasek nie przedostawały się do przestrzeni, którą stworzyliśmy pod schodami. Istotne jest również połączenie barierki ze stopniami, wykorzystanie szklanej płyty umocowanej wprost do stopni w miejsce tralek czy ażurowych wykończeń zda egzamin.

Schody na zamówienie Gdynia – ozdoba twojego wnętrza

Niewątpliwie schody poza swoją podstawową funkcją są ważnym elementem każdego wnętrza. Ze względu na swoją wielkość, a także połączenie dwóch pięter, silnie ściągają na siebie uwagę. Schody są zatem kluczowym fragmentem każdego wystroju i dlatego należałoby dłużej zastanowić się nad ich formą, kolorystyką, czy strukturą surowców. Aby maksymalnie spersonalizować wybór schodów do swojego pomieszczenia warto wybrać schody na zamówienie w Trójmieście.

Źródło: Stolmark