Z jakich powodów plisy okienne są tak często wybierane?

Żaluzje plisowane są bardzo często wybierane z powodu licznych korzyści, które niosą. Świetnie zastępują tradycyjne rolety. W Warszawie można obecnie znaleźć mnóstwo firm, które zajmują się realizacją plis okiennych. Niemniej, żeby wybrać odpowiednie plisy okienne, należy wziąć pod uwagę kilka głównych czynników. Czym są rolety plisowane? O czym koniecznie powinno się o nich wiedzieć? Z jakiego powodu warto się na nie zdecydować? Jak kupić dobre plisy okienne?

Rolety plisowane – czym tak właściwie są?

Plisy inaczej nazywane są także żaluzjami plisowanymi. Ich zadaniem jest osłonięcie szyb, co jest możliwe dzięki rozkładanemu materiałowi. Roletę składa się za pomocą listewki lub sznurka oraz ustawiać ją w wybranej konfiguracji panując nad ilością przepuszczanego światła. Żaluzje mogą być wykonane z różnych materiałów – najczęściej wykorzystywane są różne tworzywa sztuczne takie, jak na przykład poliester. 

Rodzaje montażu rolet plisowanych

Istnieją dwie metody zakładania żaluzji – inwazyjny i nieinwazyjny. Montaż inwazyjny wymaga wywiercenia dziur w oknie. Żaluzje plisowane sprawdzą się do każdego rodzaju i kształtu okna, a co więcej nie będą one blokować możliwości otworzenia go na oścież. Alternatywą jest montaż bezinwazyjny. Wiele osób wybiera go, ponieważ nie ma konieczności robienia dziur w listwach. Montaż jest możliwy dzięki specjalnym zaczepom, które umieszcza się na ramie okna. Zaciski będą znacznie korzystniejszym rozwiązaniem, jednak należy pamiętać, że mogą się szybciej psuć. 

Jakie są dostępne rodzaje żaluzji plisowanych?

W sklepach dostępne są różne rodzaje rolet plisowanych. Zwykle kupowane są klasyczne rolety, które nadają się do zwykłych ram. Innym wyjściem są żaluzje, które można montować na ramach dachowych. Oprócz tego żaluzje mogą być dostosowane do nietypowych okien – nadają się do ram okrągłych lub skośnych. 

Plisy okienne – z jakiego powodu opłaca się na nie zdecydować

Rolety plisowane pozwalają na regulowanie stopnia dopływu światła. W przeciwieństwie do tradycyjnych żaluzji można zasłonić wybraną część okna – na przykład tylko połowę. Kolejną zaletą jest prostota użytkowania. Żaluzje nie ważą dużo, są solidne i estetyczne, dzięki czemu pasują do większości pomieszczeń. Można je dopasować do wystroju, gdyż można wybrać warianty nie tylko w rozmaitych kolorach, ale też wzorach. Dużo klientów decyduje się na termoizolacyjne rolety plisowane, dzięki czemu łatwiej jest utrzymać w pomieszczeniu ciepło zimą, a latem tworzywo będzie obijać promienie słoneczne i zapobiegać nagrzewaniu pokoju.

Jak wybrać odpowiednie żaluzje plisowane?

Znalezienie najlepszych plis okiennych nie jest skomplikowane, trzeba tylko wziąć pod uwagę kilka najważniejszych parametrów. Przede wszystkim powinny być one dobrane do kształtu oraz wielkości ramy okiennej. Podczas zakupu nie należy pomijać też tkaniny, której zostały wykonane plisy. Zgodnie z własnymi preferencjami dobrze jest wybrać kolor i wzór.
Podczas wybierana odpowiednich rolet plisowanych zdecydowanie dobrze jest wziąć pod uwagę producenta, ponieważ to właśnie on jest gwarancją wysokiej jakości artykułów. Wiele osób decyduje się na PIOGAL – plisy. Marka jest rzetelna i godna zaufania, a także można spodziewać się sprawnej realizacji. Za wyborem firmy PIOGAL  – plisy w Warszawie przemawia przede wszystkim wieloletnia obecność na rynku, ale też wiele dobrych opinii.